Recent Posts

Archive

Tags

ЗВЕРНЕННЯ ГО "ФІАБСІ-УКРАЇНА" У КОМІТЕТИ ВРУ ЩОДО ЗАКОНОПРОЕКТУ №3618 від 9.06.2020

ГО "ФІАБСІ-УКРАЇНА" звернулось до Голови Комітету ВРУ з питань економічного розвитку - пана Дмитра Наталухи - щодо Законопроєкту №3618 від 09/06/2020 "Про рієлтерську діяльність".

Текст звернення без купюр:


Шановний Дмитро Андрійовичу!


До Вас звертається - ГРОМАДСЬКА ОРГАНІЗАЦІЯ «ВСЕУКРАЇНСЬКЕ ГРОМАДСЬКЕ ОБ'ЄДНАННЯ ФАХІВЦІВ З НЕРУХОМОСТІ УКРАЇНИ «ФІАБСІ-УКРАЇНА» (тут і надалі ГО «ФІАБСІ-Україна»), що є українським підрозділом міжнародної федерації з нерухомості FIABCI İNTERNATİONAL, заснованої Організацією Об”єднаних Націй у 1951 році в Парижі, яка налічує більше 1 мільйона фахівців з нерухомості у 65 країнах світу.


ГО ФІАБСІ-УКРАЇНА доводить до Вашого відома, що Законопроєкт №3618 від 09/06/2020 було подано на розгляд у комітети ВРУ без попереднього обговорення та опрацювання у професійній спільноті фахівців з нерухомості, зокрема без залучення фахівців та міжнародних експертів “ФІАБСІ-УКРАЇНА”, та з істотними порушеннями чинного законодавства України та норм міжнародного права:


  1. Суперечить європейським та міжнародним угодам і стандартам у сфері брокерської та агентської діяльності у сфері нерухомості.

  2. Містить норми, що містять порушення конституційних прав громадян України.

  3. Містить ознаки незаконного використання торговельної марки та фірмового найменування, що належать Міжнародній організації National Association of Realtors (NAR-USA) і не можливі у використанні без її попередньої згоди. ГО «ФІАБСІ-Україна», згідно підписаних міжнародних угод між FIABCI International та його глобальними партнерами, серед яких NAR-USA, має право та зобов’язане протидіяти незаконному використанню торговельної марки та фірмового найменування, що використане у термінологіі зазначеного законопроєкту - а саме слово “REALTOR”, яке в міжнародному значенні відноситься до професіоналів у сфері нерухомості, що є членами NAR по всьому світу та суворо дотримуються кодексу етики, та в ніякому разі не може бути назвою посади або професії. Виходячи з цього, «ФІАБСІ-Україна» звертається з вимогою припинити або узгодити правомочність використання слова рієлтер (або рієлтор, ріелтор, ріелтер чи інші співзвучні найменування та похідні слова) із їх власником, перш ніж включати у термінологію даного законопроекту.


Підсумовуючи, вважаємо, що законопроєкт №3618 від 09/06/2020 не може бути прийнятий у редакції, що знаходиться на розгляді комітету.

Також одночасно ми направляємо запит до Фонду Держмайна щодо законопроєкту “Про брокерську діяльність у сфері нерухомості” над яким з 2018 по 2020 рік працювала Робоча група при Фонді Держмайна, що складалась з представників найвпливовіших професійних об”єднань сфери нерухомості до якої входили представники ФІАБСІ-УКРАЇНА та інших організацій, - з вимогою подати вказаний законопроєкт до Верховної Ради України та зареєструвати його для розгляду у профільному комітеті.


В умовах, коли вирішується доля українського ринку нерухомості, просимо Вас негайно відреагувати на наше звернення, та створити робочу групу з питання законодавчого регулювання брокерської та агентської діяльності в Україні, із включенням представників ГО “ФІАБСІ-УКРАЇНА” та професійних об'єднань на цьому ринку з метою врахування фахової думки, а також консолідованої позиції спільноти фахівців з нерухомості щодо того, що Парламент України повинен працювати в інтересах громадян України, враховуючи думку українських та міжнародних фахівців, світовий найкращий досвід регулювання брокерської та агентської діяльності у сфері нерухомості, дотримання конституційних прав і свобод громадян України та досягнення мети врегулювання діяльності та створення умов для вільного підприємництва, професійного зростання та дотримання міжнародних стандартів професії.З повагою

Дмитро Володимирович Ковганіч

Президент ГО «Всеукраїнське об’єднання фахівців з нерухомості «ФІАБСІ-Україна»

(Український підрозділ міжнародної федерації з нерухомості FIABCI International)