Recent Posts

Archive

Tags

ВІДКРИТИЙ ЛИСТ-ЗВЕРНЕННЯ ДО ВСІХ ПРОФЕСІЙНИХ ОРГАНІЗАЦІЙ НА РИНКУ НЕРУХОМОСТІ

Президент FIABCI-Ukraine Дмитро Ковганіч, базуючись на рекомендаціях Комітету Брокерів FIABCI-Ukraine та керуючись рішенням Ради українського підрозділу Міжнародної Федерації Нерухомості FIABCI-Ukraine, звернувся до усіх представників та керівників УСІХ громадських об'єднань та професійних організацій на ринку нерухомості України із закликом об"єднатися на Всеукраїнському Круглому Столі 30 червня 2020 року для обговорення та формування консолідованої позиції щодо законодавчого регулювання брокерської та агентської діяльності на ринку нерухомості України.

Нижче приводимо текст листа-звернення без купюр.


"ВІДКРИТИЙ ЛИСТ- ЗВЕРНЕННЯ

до представників та керівників УСІХ громадських об'єднань та

професійних організацій на ринку нерухомості України


На підставі рекомендацій комітету брокерів ГРОМАДСЬКОЇ ОРГАНІЗАЦІЇ «ВСЕУКРАЇНСЬКЕ ГРОМАДСЬКЕ ОБ'ЄДНАННЯ ФАХІВЦІВ З НЕРУХОМОСТІ УКРАЇНИ «ФІАБСІ-УКРАЇНА» (тут і надалі ГО «ФІАБСІ-Україна», протокол засідання Комітету Брокерів #20200622 від 22 червня 2020 року) - та прийнятого рішення Ради ГО «ФІАБСІ-Україна» (Протокол #20200624_1 від 24 червня 2020 року),- ГО «ФІАБСІ-Україна» в особі президента Дмитра Володимировича Ковганіча звертається з відкритим листом-зверненням до усіх представників та керівників громадських об'єднань та професійних організацій на ринку нерухомості України, які мають компетенцію до його розгляду з наступним:

1. ГО «Фіабсі-Україна» як український підрозділ міжнародної федерації з нерухомості FIABCI İNTERNATİONAL виступає:

1.1. ЗА законодавче регулювання діяльності агентів та брокерів у сфері нерухомості

1.2. в умовах відсутності закону «Про саморегулівні організації» та подальшого вивчення практики його застосування - за тимчасове державне регулювання брокерської та агентської діяльності у сфері нерухомості з включенням до перехідних положень майбутнього закону процедури переходу від державного регулювання до саморегулювання.

1.3. ПРОТИ монополізації вільного ринку нерухомості та ПРОТИ позбавлення конституційних прав громадян України вільно користуватися та розпоряджатися приватною власністю

2. ГО «Фіабсі-Україна» закликає професійні організації на ринку сформулювати єдину позицію щодо негайного перегляду редакції поданого на розгляд Верховної Ради України Законопроекту «Про ріелтерську діяльність» номер №3618 від 09/06/2020, так як її (редакцію) було подано на розгляд у комітети ВРУ не лише без попереднього обговорення та опрацювання у професійній спільноті фахівців з нерухомості, а й із ігноруванням європейських та міжнародних угод і стандартів. У запропонованому законопроекті є норми, що містять порушення конституційних прав громадян України, а також використана термінологія, що прямо порушує авторські права третіх осіб на торговельні марки, що належать Міжнародній організації NAR-USA і не можливі у використанні без її попередньої згоди, при цьому ГО «ФІАБСІ-Україна» згідно підписаних міжнародних угод між FIABCI international та його глобальними партнерами, серед яких і NAR-USA, зобов’язане протидіяти використанню знаків для товарів і послуг, що використані у зазначеному проекті закону - а саме слово “REALTOR”, на підставі чого звертається із вимогою узгодити використання даної торговельної марки із їх власником.

3. У зв”язку з реєстрацією у Верховній Раді законопроекту №3618 від 09/06/2020 ГО «Фіабсі-Україна» занепокоєне бездіяльністю Фонду Держмайна щодо подання на розгляд Верховної Ради законопроекту “Про брокерську та агентську діяльність у сфері нерухомості”, який готувався Робочою групою з підготовки закону «Про брокерську діяльність у сфері нерухомості» при Фонді Держмайна України протягом останніх 1,5 років, в яку входили представники ГО «ФІАБСІ-Україна», СФНУ, АФНУ, ПАРСА, УТО, а також представники інших професійних організацій України, та який є результатом спільної виваженої позиції вказаних організацій.

4. ГО «ФІАБСІ-Україна» закликає усі професійні організації та спільноти фахівців з нерухомості України зібратися на Всеукраїнський круглий стіл в онлайн форматі для опрацювання консолідованої позиції щодо законодавчого регулювання брокерської діяльності у сфері нерухомості у вівторок 30 червня 2020 року.

Відкритий лист звернення підписаний:

Дмитро Володимирович Ковганіч

Президент ГО «Всеукраїнське об’єднання фахівців з нерухомості «ФІАБСІ-Україна»

(Український підрозділ міжнародної федерації з нерухомості FIABCI International)