Recent Posts

Archive

Tags

Аналіз вебінарів FIABCI International з проблематики впливу COVID19 на ринок нерухомості світу


Переклад з https://fiabci.org/en/news-room/view/181


Спалах коронавірусу, нещодавно оголошений пандемією Всесвітньою організацією охорони здоров'я (ВООЗ), призвела до безпрецедентного припинення економічної діяльності декількох країн світу, і короткотермінові наслідки вже відчуваються у всій світовій галузі нерухомості.


Щоб допомогти своїм членам краще орієнтуватися в ситуації, що склалася, FIABCI присвятила серію вебінарів на тему COVID-19 з запрошеними доповідачами різних професій та країн світу, які проаналізували наслідки для галузі в коротко- та довгостроковій перспективі, а також поділилися своїми поглядами на те, чого очікувати та як адаптуватися до цього нового контексту.


Вплив COVID-19 на світову галузь нерухомості

На перший погляд, галузь у цілому отримала великий удар, хоча і на різних рівнях залежно від сектору; в той же час важко передбачити, які будуть наслідки в довгостроковій перспективі, оскільки невизначеність накопичується в спроможності країн контролювати розповсюдження вірусу та послаблювати заходи стримування.


  • Логістика: очікується, що вона зростатиме внаслідок значного переходу до електронної комерції, особливо коли мова йде про продуктові товари;

  • Офіс: зниження рівня використання офісу через віддалену роботу;

  • Роздрібна торгівля: напевно, один із найбільш постраждалих секторів у короткостроковій перспективі, ймовірно, відбудеться значне падіння попиту та порушення ланцюга поставок;

  • Житловий: стійкий сектор, який отримує прибуток від стабільних потоків доходу;

  • Гостинність: зазнало впливу одразу після заборони на поїздки та скасування подій, але з іншого боку має так само швидко відновитись, якщо вірус незабаром зникне.

Кількість угод вже помітно впала у кожному секторі нерухомості через вагання інвесторів та небажання продавців, і, як очікується, їх кількість і в подальшому знизиться на 50% до 2020 року. Ринкові ціни вже впали на 30%, а тенденція до зниження, ймовірно, продовжиться оскільки буде важко підтримувати ті ж рівні цін, що й до початку кризи в галузі охорони здоров'я.


Ліквідність - це питання, яке стосується більшості нерухомості на даний момент.

З точки зору забудовників, оскільки проекти наразі затримуються, щоб уникнути зібрань робітників, вартість забудови зросла разом із вартістю капіталу та дамортизацією майна. Для отримання ліквідності в короткостроковій перспективі, і людям, і підприємствам потрібно буде продати нерухомість, спричиняючи зниження ціни на активи нерухомості через більшу пропозицію та менший інвестиційний попит.


Технології

Посилена увага приділятиметься технології, намагаючись уникнути контакту між людьми та зменшити ризики зараження. Це дозволить професіоналу з нерухомості забезпечити максимальну інформацію та візуалізацію за допомогою чіткого, прозорого та швидкого процесу, одночасно встановивши більший зв’язок із клієнтом.


Кризи породжують можливості

Тепер, як ніколи, фахівцям галузі доводиться залишатись позитивними та мати змогу винаходити себе та свій бізнес знову, щоб адаптуватися до "нового нормального життя". Можливості представлятимуть собою винахід нових професій, створення нових стандартів та інновацій. Тільки таким чином глобальна нерухомість може бути більш підготовленою до боротьби з подібними спалахами у майбутньому.

Прочитайте повний підсумок минулих вебінарів (англійською та іспанською мовами):

- COVID-19: що чекає наперед для галузі нерухомості (2 квітня) тут ;

- COVID-19: ¿Qué le espera a la industria de bienes raíces? (16 квітня) тут .