top of page

Recent Posts

Archive

Tags

Як може вплинути Малайзія на зміни в Українських містах?


З 7 по 13 лютого 2018 року у Малазійській столиці - Куала Лумпурі - пройшов 9-й Світовий Урбаністичний Форум ООН. Темою форуму було «Міста 2030. Втілення нового порядку денного для розвитку міст». Українська делегація FIABCI прибула до Куала Лумпура з метою вивчення практичного досвіду застосування програм UN-HABITAT по вимірюванню індексу процвітання міст (CPI) та індексу громадської думки (Perception Index). До складу делегації увійшли: Обраний Президент FIABCI-Україна на 2019 рік, Світовий Президент Молодіжного Комітету FIABCI International- Олександр Сокол Віце-Президент FIABCI-Україна, віце-президент комітету з маркетингу та нетворкінгу FIABCI International- Євгенія Мирошниченко Президент Світової Ради Експертів FIABCI International, Паст Президент FIABCI-Україна - Катерина Пилипчук Голова Національної Лабораторіі Міського моніторингу FIABCI-Україна, голова «Школи Мерів» - академічного члена FIABCI-Україна - Руслан Рохов Депутат Чернігівської облради, підприємець та громадський активіст - Сергій Охонько.

Українська делегація була націлена на максимальне вивчення найкращої світової практики міського розвитку та міських змін з метою втілення подібних проектів в Україні. Форум було відкрито у найурочистішій обстановці.

Звернення Принца Чарльза до учасників 9го Світового Урбаністичного форуму ООН було неймовірно хвилюючим! Народні малайські танці, гімн форуму, написаний студентами університету Сайберджая і виконаний хором - все це створило неповторну та незабутню атмосферу, що залишиться у наших серцях назавжди.

За 7 днів Форуму відбулось 560 заходів, експозиція міст, країн та організацій, які демонстрували способи втілення нового порядку денного міського розвитку (New Urban Agenda). Зокрема одним зі стендів на Експо - був стенд FIABCI та Глобального Житлового Фонду, на якому збирались делегації міжнародної федерації з усього світу.

Стенд UN Habitat “Публічний простір” демонстрував якими мають бути простори у містах для жителів, де вони матимуть змогу працювати, спілкуватися і відпочивати (live, work and play). Центральним на Експо був Стенд Малайзії. Його головною інсталяцією була ілюстрація проекту «River of life» - очищення усіх річок Малайзії! Саме на це буде сфокусовано політику у сфері міських змін у Малайзії. Очищення води для містян.

FIABCI в рамках форуму організувало 3 окремі заходи. Перший з них - це був NETWORKING EVENT на тему «Доступна метрополія: перетворюючи щільність проживання у процвітання». (“The Affordable metropolis: turning density into prosperity.”)

Другий - Паралельний івент FIABCI та UN-HABITAT «Процвітаюче майбутнє міст за участю людей». Саме на цьому заході всі мали змогу почути з перших вуст очільників UN-HABITAT про ініціативу процвітаючих міст та про спільний проект з FIABCI CPI-PI.

На заході була присутня міністр житлового розвитку Мальти, директор з досліджень UN-HABITAT - Едуардо Лопес Морено, Світовий Президент FIABCI International - Фарук Махмуд, обраний президент FIABCI international- Асен Македонов. Зокрема Асеном під час заходу було піднято ще одну не менш цікаву та актуальну тему - блокчейн. У його виступі звучали згадки й про новітні системи, які створюються членами FIABCI-Україна задля більш ефективного функціонування ринку нерухомості.

Третій захід FIABCI організувало на тему «Успішний досвід втілення нового порядку денного міського розвитку», на якому кожен мав можливість поділитися тими конкретними кейсами, що показують справді зміни на краще у конкретних містах.

Ось невеличкий відгук Руслана Рохова у фесбук після відвіданого ним заходу: «Вдячний Kateryna Pylypchuk за те, що в свій час розповіла про #FIABCI та роль цієї організації в просувані ініціативи процвітання міст, яку впроваджує #UN_HUBITAT в рамках нової урбан адженди. Завдяки цьому я долучився до цієї організації та беру участь в #WorldUrbanForum (#WUF9), який цьогоріч приймає #Малайзія! Вражень та інсайдів дуже багато, особливо щодо #CityProsperityInitiative. Виявляється ООН Хабітат, так само як і ми, розробили свій #CPI з метою вимірювання динаміки міського розвитку.»

Уже наступного дня делегація FIABCI поїхала на екскурсію на схід Малайзії, де насолоджувалась первинною красою природи, а уже наступного дня - відбувся запланований бізнес-тур містами Cyberjaya and Putrajaya. Зокрема ми відвідали офіс Прем`єр Міністра у центрі Путраджаї, побували на мосту, що з’єднує два боки великого рукотворного озера, яке прикрашає місто, мультифункціональний офісний центр з громадським простором у Сайберджая, житловий комплекс з басейном та громадським простором для його жителів, а також відпочинковий комплекс - резорт Cyberview, що прийняв нас як найкращих VIP гостей на останній день перебування у Малайзії.

Того ж вечора українська делегація була запрошена на вечерю з радником Прем`єр Міністра Малайзії Мустафою Датуком у ресторан на ТелеБашті Куала-Лумпура. Цей вечір став незабутнім.

Катерина Пилипчук відвідала також вечерю-закриття Форуму, куди було запрошено лише 500 найбільш впливових гостей з 25.000 присутніх у Куала-Лумпурі учасників. Зокрема вдалось поспілкуватися з паном Елкіном Веласкесом, генеральним директором UN Habitat Латинської Америки, щодо його участі як спікера на Савтовому Конгресі Молодих Учасникіа FIABCI у Картахені, Колумбіі цього року.

«Вихідні» після світового урбаністичного форуму також провели з користю. Украінська делегації завітала до міста Майбутнього - FUTURE CITY, Garden city - Сингапуру. Містяни готувались зустрічати Китайський новий рік, тому вдалось поспостерігати за цим святкуванням і взяти у ньому участь! Це був неймовірний бізнес-тур, що перетворився на пригодницьку подорож та стане відліком нового року для усіх нас!

Дякуємо усім нашим друзям та партнерам у Малайзії та Сингапурі за прийом та нові можливості! Дякуємо FIABCI за цю надзвичайну можливість бути самими змінами та ставати кращими фахівцями щодня!

А щоб долучитися до родини FIABCI - надсилайте свою заявку ТУТ!


bottom of page