Recent Posts

Archive

Tags

FIABCI-Україна на MIPIM2017: досягнення та плани.


FIABCI-Україна на MIPIM2017: досягнення та плани.

14-17 березня 2017 року найбільший у світі бізнес-форум ринку нерухомості MIPIM у Французьких Каннах відвідала делегація FIABCI-Україна. На відміну від попередніх років - делегація була чисельною, а місія - надзвичайно важливою.

У складі Fiabci-Україна до Канн приїхали представники українських компаній, які охоплюють трендові напрями розвитку ринку нерухомості України: криптовалюта та розвиток містобудування, виходячи з концепції економіки щастя (Телман Аббасов, Одеса, metrumcoin.com, Global Région project ”Vizirka” )

фінансово-інвестиційні он-лайн сервіси для продавців нерухомості (Максим Кафтя, Svitlozar), коворкінгові відкриті простори для ріелторів (Андрій Пилипчук, Олександр Сокол, REmarket), тренінгові програми та розвиток спільнот для фахівців ринку нерухомості (Катерина Пилипчук, REALTrainings), продаж та інвестиції в закордонну нерухомість (Анна Коваль, SCG).

Зокрема, 14 березня 2017 року FIABCI-Україна організувала панельну дискусію за участю експертів з України на тему "Вплив інновацій на реформатування інвестиційного фокусу на ринку нерухомості України".

Серед спікерів окрім членів FIABCI-Україна було дуже приємно вітати Максима Школьника - партнера фонду Focus Estate Fund, успішного інвестора у інноваційні проекти ринку нерухомості, засновника порталу address.ua.

Максим дав свої особисті рекомендації щодо передумов для розвитку ринку нерухомості України: “Рецепт дуже простий, але втілення його, в той же час, не є простим: менше корупціі (зроблено багато позитивних кроків в цьому напрямі, але ми ще не перейшли через критичну точку), прозорий ринок (я вірю, що тут якраз критичну масу вже набрано з публічним реєстром іпотек, публічним реєстром судових рішень, публічним реєстром компаній тощо та майже публічним реєстром недобросовісних боржників) та правила чесної гри (що означає незаангажований суд та система правосуддя)”

Також на думку Максима Школьника ринок продовжуватиме свій рух вниз у 2017 році і буде залежним від валютних коливань, політичної стабільності, динаміки війни на сході, політики США та Великобританії (Трамп, Брексіт). Внутрішній попит є зараз низьким, хоча у декотрих угодах у сфері житлової нерухомості у Києві він показав 20% зріст (порівняно з тим же періодом 2015 року), чого, в принципі, досить, щоб ціни почали йти вгору. В свою чергу зріст ринку житлової нерухомості потягне за собою зріст комерційного сектору. На ринку житла буде продовжувати спостерігатися тренд розумних квартир (приблизно 30м2) та будемо спостерігати зростання створення ринку будування для оренди, так як досі цей ринок управляється власниками, в той час як ринок продажів за звичай формується покупцями.

Під час дискусії голова Світової Ради Девелоперів та Інвесторів FIABCI Тельман Аббасов представив свої два глобальних проекти, що створюються його командою в Україні. І проект metrumcoin, що знижує ризики інвестора при інвестиціях за кордон та надає йому можливість сплачувати способом інвестування у крипто-валюту “метрумкоіни”, які, на відміну від bitcoin, не є потенційною мильною кулею, а підкріплюються квадратними метрами нерухомості, у яку фактично вкладає користувач цього ресурсу. До того ж українські інвестори отримують можливість зекономити свій час та гроші на роботі з представниками іноземних ринків, які забезпечують процес due diligence. Цю процедуру вже гарантує кожен продавець нерухомості для своїх клієнтів, викладаючи свої проекти для інвестицій в базу metrumcoin. Прогноз для розвитку ринку інвестицій, що висловив пан Аббасов, був таким: “Тільки гарантуючи кожну гривню, вкладену у перевірені об'єкти нерухомості, можна почати працювати з українським інвестором, фокусуючи його інтерес не лише на безпечній, у його розумінні, зоні, а й там, де його інвестиційна думка ще не була”. Другий проект - це глобальний регіон “Vizirka” - місто під Одесою, яке планується розвивати, базуючись на усіх принципах сталого розвитку міст, 17 цілях ООН та програмах UN-HÀBITAT. Після презентації проекту “Vizirka” делегація представників UN-HÀBITAT, що була присутня на цій панельній дискусії, висловила свої наміри використовувати проект міста “Vizirka” як взірець урбаністичного планування економіки щастя, як останнього тренду на ринку девелопменту нерухомості для сталого розвитку в рамках програм доступного житла та процвітаючого міста.

Катерина Пилипчук - президент FIABCI-Україна, підприємець, фасилітатор, бізнес-тренер, коуч, ознайомила слухачів з інструментом UN-Hàbitat та FIABCI, який допомагає виміряти індекс процвітання міст і що саме вони пропонують для використання у своїй діяльності та в стратегічному розвитку, для формування одразу тих проектів, що відповідатимуть справжнім зонам зросту міста та реальним потребам його жителів.

На думку Максима Кафті (інвестор та девелопер житлової нерухомості, CEO Svitlozar) не достатньо просто мати інтерес до інноваційних проектів. Девелопери повинні вкладати у маркетингове просування інноваційних рішень, а також повинні з’являтися продукти комфортного фінансування у розстрочку для потенційних інвесторів, ну і ,звичайно, інклюзивний підхід до розвитку проектів у сфері нерухомості. Максим Кафтя вважає, що домінуючими трендами стануть фінансові інструменти акумулятивного типу (як то краудфандінг), спеціально створені банківські іпотечні програми для девелоперів та Стартаперів, інклюзивний підхід до створення проектів нерухомості та доступні рішення інжинірингового дизайну та дизайну навколишнього середовища, спрямованих на автономію

Модератором дискусії був Олександр Сокол - ріелтор, підприємець, обраний Світовий Президент Молодіжного комітету FIABCI-International, який спільно з ще одним членом FIABCI - Андрієм Пилипчуком займається розвитком інноваційного проекту - коворкінгу, простору для ріелторів “REmarket”.

Завдяки його іноді навіть провокативним питанням спікерам вдалося розкрити сутність проблематики інвестиційного фокусу в Україні та зацікавити аудиторію Україною.

Після представлення України на конференції в павільйоні FIABCI-International українська делегація відвідала стенд міста Києва, куди привела з собою представників ООН та, зокрема, директора UN-HÀBITAT Едуарда Лопеса Морено, якого було представлено панові Меру Києва - Віталію Кличку, і було досягнуто попередньої домовленості про необхідність продовження діалогу про участь міста Києва у програмі ООН та можливість представлення результатів цієї взаємодіїі на генеральній асамблеї ООН в Ньою-Йорку у вересні 2017 року. Наразі делегація FIABCI-Україна веде переговори з Київською міською радою про підписання меморандуму про співпрацю у Публічному секторі та сподівається уже одразу по поверненню до Києва продовжити цей діалог.

Приємно, що цього року кількість українських учасників MIPIM помітно зросла. Організація URE Club допомогла організувати стенд міста Києва та його програму.

І саме на цьому стенді обраний Президент FIABCI-Україна - Анна Коваль, познайомилася та розпочала діалог про співпрацю з Асоціацією фінансових установ України, Спілкою торгівельних-центрів України та з самим URE Clubом задля створення повноцінної платформи для налагодження діалогу та взаємозв'язків усіх учасників ринку між собою.

У павільйоні FIABCI International - Україна пригощала учасників MIPIM справжньою українською медовою з перцем та салом. Представники з 50 країн світу, що представляли підрозділи FIABCI, були приємно вражені не лише знайомством з українським ринком нерухомості, а й культурою та традиціями українців!

Наступного року на MIPIM в Каннах делегація FIABCI-Україна буде вже більш чисельною, оскільки можливості для кожного члена FIABCI, як організацій так й індивідуальних учасників - є абсолютно унікальними!

З питань членства у FIABCI-Україна, участі на MIPIM2018, а також участі у світовому конгресі FIABCI у Андорі (23-28 травня 2017 року) звертайтесь до FIABCI-Україна:

Катерина Пилипчук

Президент FIABCI-Ukraine(2017)

+380632660331,

katiapylypchuk@gmail.com

Анна Коваль

Обраний Президент FIABCI-Ukraine(2018)

+380 (95) 000 86 66

anna@scg.company

Олександр Сокол

Віце-Президент FIABCI-Ukraine

+380 (67) 500 55 74

sokol.oleksandr@gmail.com

Відео-інтерв'ю Президента FIABCI-Україна Катерини Пилипчук щодо відвідування MIPIM2017: https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=1242913132444836&id=727220787347409

Усі відео та фото з івенту в хорошій якості: http://www.imagedujour.net/FIABCI_2017/

#FIABCI #MIPIM #девелопери #інвестори #фаховадискусія #МаксимШкольник #МаксимКафтя #АннаКоваль #ОлександрСокол #КатеринаПилипчук #ТелманАббасов