Recent Posts

Archive

Tags

Ще немає тегів.

Президент FIABCI-Ukraine виступив у експертній панелі з трендів у девелопменті та інвестицій


12 жовтня 2021 року відбувся захід у форматі дискусії експертів ринку нерухомості, будівництва та інвестицій, головним організатором якого виступила юридична компанія Olsten Partners Law Company.


Експертами заходу стали:


  • Лев Парцхаладзе, Президент КБУ, екс замміністра Мінрегіонбуду,

  • Сергій Круглик, Радник Київського міського Голови з питань фінансів та інвестицій,

  • Ростислав Наконечний, керівник проектного офісу "Київський муніципальний банк", заступник голови правління IBOX BANK,

  • Владислав Коннов, директор AVM development,

  • Віктор Забоєнко, директор з продажів SAGA Development,

  • Дмитро Ковганич, Президент FIABCI-Ukraine,

  • Дмитро Васильєв, головний архітектор Archimatika,

  • Вікторія Журбас, Асоціація коворкінгів України,

  • Ярослава Бояркіна, керівник представництва міжнародної компанії DC PRIVILEGE.

Ведуча та співорганізатор Форуму - Чернявська Богдана відкрила захід, подякувала друзям заходу, зокрема компанії NAI Ukraine та організації JCI Ukraine, партнерам та спонсорам: Конфедерації будівельників України, федерації FIABCI-Ukraine, компанії-забудовнику Інтергал-Буд, девелоперській компанії SAGA Development, Архітектурному бюро Archimatika, RE/MAX Central, девелоперській компанії AVM Development, компанії-девелоперу Riviera Estate, Журналу Загородная недвижимость та іншим.Обговорення проходило в двох панелях. Першу частину дискусії на тему «Проблеми ринку інвестицій в нерухомість» модерувала керуючий партнер Olsten Partners, голова комітету проектного інвестування та M&A Асоціації адвокатів України Олеся Романенко.

Ключовими висновками в першій частині дискусії стали:

1. В Києві відсутні вільні та готові до житлової забудови земельні ділянки, а вирішенням цієї проблеми може стати забудова промислових зон. Було запропонована ідея спільної роботи над стратегічним розвитком міста між керівництвом міста та забудовниками. Лев Парцхаладзе закликав до спільної участі у розвитку містобудування разом з Конфедерацією будівельників України, яка приймає активну участь у питаннях ринку нерухомості та будівництва України.

2. Держава впроваджує низку законів, які направлені на тотальний контроль над доходами та вживає всіх можливих заходів для контролю оподаткування таких доходів. Було обговорено законопроекти, які суттєво вносять зміни до оподаткування операцій з продажу нерухомості.

3. Фінансовий моніторинг походження коштів, в тому числі інвестицій вже стало проблемою для забудовників, які не можуть подавати об’єкти нерухомості інвесторам, які не можуть підтвердити походження грошових коштів на купівлю. Ростислав Наконечний, заступник голови правління IBOX BANK припустив, що такий контроль буде тільки посилюватися.

4. Новий законопроект про гарантії прав інвесторів при купівлі житла на первинному ринку має на меті захистити інвесторів від недобросовісних забудовників, але з іншого боку такий закон створює перешкоди у роботі девелоперських компаній. Влад Кононов, зауважив, що в тій редакції законопроекту, в якому він на сьогоднішній день існує, його повноцінна реалізація неможлива. Хоча, він як представник девелоперської компанії та інші учасники дискусії підтримали ідею такого законопроекту.